Pomimo bogatej i wciąż zwiększającej się oferty deweloperów, nie brakuje chętnych na zakup mieszkań używanych. Dla wielu, są one znacznie atrakcyjniejsze niż mieszkania nowe, zlokalizowane najczęściej na obrzeżach miast. Jak długo utrzyma się taka sytuacja?

 

Zdaniem ekspertów

Zdaniem ekspertów w ciągu kilku najbliższych miesięcy będziemy mieli do czynienia ze wzmożonymi zakupami nieruchomości, zawłaszcza używanych. Wielu gotowych na zakup mieszkania zrobi to właśnie teraz – w przeciągu kilku najbliższych miesięcy. Powodem jest oczywiście, m.in. zwiększenie wkładu własnego do 20%, który ma nastąpić już niebawem…

Koniec roku to zawsze najgorętszy okres na rynku nieruchomości. Wprowadzenie wspomnianych zmian dotyczących zwiększenia wkładu własnego, jeszcze bardziej napędza rynek sprawiając, że obecnie kupujemy nie tylko dużo, ale również bardzo szybko! W jakim celu? Nie tylko mieszkaniowym, ale również inwestycyjnym. Wielu inwestorów decyduje się na szybkie zakupy przed końcem roku z myślą o wynajmie nieruchomości, albo o jego sprzedaży.

Co kupujemy najczęściej?

Największą popularnością w obrębie mieszkań z drugiej ręki, cieszą się lokale w lokach z wielkiej płyty, jednak te zlokalizowane w centralnych dzielnicach. Klienci coraz chętniej kupują także apartamenty, które okazują się doskonałym sposobem na lokowanie oszczędności – ich ceny systematycznie idą w górę. Agenci nieruchomości nie narzekają również na zainteresowanie kawalerkami i mieszkaniami dwupokojowymi.

 

Jeżeli zastanawiasz się nad kupnem lub sprzedażą mieszkania, warto abyś zdecydował się na poznanie jego realnej wartości. Zachęcamy do skorzystania z naszych usług!