Zainteresowanie programem Mieszkanie dla Młodych już od początku jego powstania cieszyło się bardzo dużą popularnością. Jednak, ten dopiero zaczynający się rok może przejść do historii ze względu na rekordową ilość składanych wniosków.

 

Już na początku ubiegłego roku wskazywało się, że pierwsze trzy miesiące były absolutnie najlepszym kwartałem w historii tego programu. Wnioski złożone przez osoby chcące mieć własne mieszkanie, opiewały w tym czasie na 414,5 mln złotych. W kolejnych kwartałach również mieliśmy do czynienia z bardzo dużym zainteresowaniem. Okazuje się jednak, że to nic w porównaniu z tym co obserwujemy od kilku dni bieżącego roku.

Pula w ramach Mieszkania dla Młodych, jaka przypadła na rok 2017 wynosi 746 mln złotych. Przepisy stanowią, iż połowa tej puli może zostać wykorzystana wyłącznie w 50 procentach. O drugą połową można zacząć ubiegać się od początku roku, a więc z nadejściem 1 stycznia. Do zgarnięcia na obecny rok pozostało ponad 350 mln złotych. Choć oczywiście suma ta nie należy do najmniejszych, jeżeli ktoś nieco się zagapił ze złożeniem wniosku, może już nie dostać pieniędzy…

Ile jeszcze do wykorzystania?

Już pierwszy i drugi dzień roku przyniósł głosy analityków, że pieniądze mogą wyczerpać się w przeciągu 2 miesięcy. Dziś można spodziewać się, że pula na ten rok wyczerpie się już w trakcie jednego  miesiąca. Okazuje się, że na obecna chwilę, wyczerpano już 1/3 z dostępnej puli. Do wczoraj, tj. 4 stycznia, a dokładnie do godziny 14, złożono już ponad 5 tysięcy wniosków na ponad 137 mln złotych. Istnieje zatem uzasadnione prawdopodobieństwo, że jeśli zainteresowanie dopłatami nie spadnie, styczeń tego roku będzie miesiącem rekordowym jeśli chodzi o dopłaty.

 

Pamiętajmy, że w tym becnie można starać się również o dopłaty już na kolejny rok. Do wykorzystania będzie połowa puli przypadająca na 2018 rok, a więc 381 mln złotych. Wszystkim, którzy zwlekają z podjęciem decyzji radzimy się pospieszyć!