Jesteś zainteresowany kupnem mieszkania z rynku wtórnego? W takim razie zapraszamy do zapoznania się z bieżącymi informacjami na temat cen mieszkań w naszym kraju. Okazuje się, że w kilku miastach ceny w ostatnim czasie nieco spadły….

 

Początek każdego roku to czas dość specyficzny. Z jednej strony można zaobserwować małą stagnację, ponieważ finalizowane są w tym czasie transakcje, które rozpoczęły się pod koniec roku minionego, z drugiej strony, na rynku pojawia się wielu nowych klientów, zainteresowanych kupnem mieszkania. Nowy rok zawsze bowiem skłania nas do pewnych przemyśleń i decyzji o zmianach, również o zmianach mieszkania.

Gdzie odnotowano spadki cen mieszkań?

Największe spadki cen mieszkań odnotowano w Poznaniu. Do tej pory, a w zasadzie przez większą część ubiegłego roku, trzeba było zapłacić tam ponad 5 tyś PLN za metr kwadratowy na rynku wtórnym. Obecnie kwota ta spadła poniżej 5 tyś PLN, a dokładnie wynosi 4932 PLN. Na tym rynku można znaleźć również mieszkania znacznie tańsze, jednak przeznaczone są one do generalnych remontów. Okazuje się jednak, że osoby poszukujące swojego mieszkania, chętniej wydadzą mniej, nawet kosztem konieczności przeprowadzenia dużego remontu.

Spadki nie tylko w Poznaniu

Spadki cen mieszkań na rynku wtórnym zaobserwować można również we Wrocławiu oraz w Łodzi. Tam ceny lokali spadły o 4,8 procenta (Wrocław) oraz 4,5 procenta (Łódź). Co zaskakujące, spadki zanotowano również w stolicy Małopolski – w Krakowie. Obecnie średnio za metr kwadratowy musimy zapłacić tu 5826 PLN. Nieznaczny wzrost cen za metr kwadratowy nastąpił jedynie w Gdańsku, jednak nie jest on bardzo duży – jedynie 0,5%.

 

Jesteś zainteresowany kupnem lub sprzedażą nieruchomości? Zapraszamy do kontaktu z naszym biurem. Wykonamy dla Państwa profesjonalną wycenę!