Od początku roku koszt najmu mieszkań nie zmienia się bardzo gwałtownie. Ceny są raczej stabilne i utrzymują się na podobnym poziomie jak w styczniu. Jak można się spodziewać, średni koszt we wszystkich miastach nie spada poniżej tysiąca PLN za miesiąc. Najdrożej jest oczywiście w Warszawie, gdzie średnie ceny za lokale  o dużej powierzchni sięgają nawet 4 tyś PLN, nieco taniej jest w Krakowie, Krakowie czy Gdańsku, jednak tam ceny również nie są niskie – nie spadają poniżej 3 tyś PLN.

 

Stolica najdroższa

W Warszawie nadal spotkamy się z najwyższymi cenami za wynajem – sytuacja ta jest niezmienna. Na warszawskim rynku nie ma również dużych wahań cen – w lutym wahania nie były większe niż 4% (dane udostępnione przez Otodom.pl). Jeżeli chodzi o największe metraże, a więc przekraczające 60 mkw., to w Warszawie trzeba zapłacić ponad 4 TYS PLN, a najtaniej jest natomiast w Bydgoszczy, gdzie koszt wynajmu mieszkania od 60 – 90 mkw., nie przekracza średnio 2 tyś PLN. W Łodzi cena średnia wynosi 2272 PLN, natomiast we Wrocławiu trzeba zapłacić za wynajem nieco powyżej 3 tyś PLN. Jeśli weźmiemy pod lupę mieszkania o średnim metrażu, a więc od 38 do 60 metrów, w Bydgoszczy będziemy musieli zapłacić mniej niż 1,5 tyś PLN, w Gdańsku ponad 2 tyś PLN, a w Krakowie blisko 2 tyś PLN. Najdrożej jest oczywiście w Warszawie i tam cena sięga blisko 3 tyś. PLN. Najmniejsze mieszkania, których powierzchnia ni przekracza 38 metrów możemy już wynająć nieco ponad 1 tyś. PLN w takich miastach jak Bydgoszcz, Łódź czy Poznań. Nieco więcej za mieszkanie będą chcieli właściciele mieszkań w Gdańsku – ponad 1,5 tyś. PLN oraz w Krakowie.

 

Oczywiście podkreślamy, że są to ceny średnie. Mieszania oddalone od centrum można znaleźć w cenach niższych niż podane w niniejszym artykule.