Sprzedaż mieszkania, czy też jego wynajem, wbrew pozorom wcale nie są zadaniami łatwymi. Niejednokrotnie zdarza się, że ogłoszenia znajdują się na portalach przez kilka dobrych miesięcy, a odzew od poszukujących jest znikomy. Na atrakcyjność oferty ma wpływ oczywiście lokalizacja, metraż oraz cena, ale pierwsze co przyciągnie klienta właśnie do Twojej oferty to… zdjęcie!

 

Profesjonalnie przygotowane oferty cieszą się większą popularnością

Profesjonalnie przygotowane oferty cieszą się większą popularnością – co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości. Oferta taka powinna, a nawet musi zawierać profesjonalnie wykonane zdjęcia. Warto pamiętać o tym, aby fotografia była autentyczna, a więc przedstawiała oferowaną nieruchomość (nic tak nie irytuje klientów jak zdjęcie innej, ładniejszej nieruchomości) oraz profesjonalnie wykonana.

Jak przygotować wnętrze?

Przed przystąpieniem do robienia zdjęć należy najpierw gruntownie posprzątać mieszkanie. Powinny zniknąć wszystkie niepotrzebne sprzęty i rzeczy, które przez lata nagromadziliśmy w naszym mieszkaniu, a także nadmiar fotografii czy ozdób. Przestrzeń powinna robić wrażenie nowoczesnej i lekkiej.

Warto naprawić wszelkie usterki. Jeżeli przez lata nie mieliśmy czasu na naprawę kontaktu lub pochowanie wystających kabli – teraz nadarza się fantastyczna okazja. Jeżeli dawno nie malowałeś  - odśwież ściany.

Jak fotografować?

Światło ma znaczenie. Zdjęcia pomieszczeń warto wykonywać w ciągu dnia, przy pełnym naturalnym słońcu. Należy odsłonić wszystkie okna. Podczas dni pochmurnych, zdjęcia mogą wyjść znacznie gorzej, niż podczas dnia słonecznego.

Kompozycja zdjęcia. Zdjęcia wykonujmy prosto, starając się pokazać jak największa przestrzeń. Skupiajmy się na funkcjonalnych elementach mieszkania, które mogą być ważne dla potencjalnego nabywcy.

Twoje sentymenty nie mają znaczenia. Nie pokazuj na zdjęciach drobiazgów, które być może dla Ciebie są ważne. Skup się na tym, co jest użyteczne, co gwarantuje wygodę i komfort mieszkania.

 

Jeżeli zależy Ci na bardzo szybkiej sprzedaży, można skorzystać z usług profesjonalisty. Usługa sfotografowania nieruchomości to koszt rzędu 150 – 200 zł, ale wtedy mamy pewność, że zdjęcia wykonane są profesjonalnie i z pewnością spodobają się poszukującym własnego mieszkania – a to pierwszy krok do sukcesu!