Już niebawem lato i każdy z nas zamarzy o wypoczynku na łonie natury. Od pewnego czasu na rynku nieruchomości obserwuje się zwiększone zainteresowanie domkami letniskowymi. Czy wiesz na co zwrócić uwagę przy wyborze działki letniskowej?

 Warto dobrze przemyśleć zakup

Zakup każdej nieruchomości powinien być dobrze przemyślany. Jednak, jeżeli chodzi o działki letniskowe, mamy do czynienia ze szczególnym rodzajem mieszczącym się w segmencie rynku o sporej płynności. Oznacza to, że sprzedaż takowej działki wraz z domkiem może zająć sporo czasu. Niestety, wiele osób podejmuje decyzję o zakupie takiej nieruchomości pod wpływem chwili; po długiej i szarej zimie, kiedy za oknem pojawia się słońce, a my mamy ochotę na chwilę wytchnienia za miastem i odpoczynku od zgiełku i codziennych obowiązków. Często takie zakupy nie są dobrą inwestycją. Należy znaleźć czas, aby działkę dokładnie obejrzeć i to nie jeden raz. Warto przyjechać na tę nieruchomość nie tylko wtedy kiedy jest ładna pogoda, ale również wtedy, gdy pada deszcz. Bardzo ważny jest również czas dojazdu do działki i zastanowienie się, czy nie będziesz stał w wielu godzinnych korkach; czy to w trakcie weekendów czy wakacji.

Do zakupu działki rekreacyjnej należy podejść dokładnie tak samo jak do zakupu domu czy mieszkania. Warto dokładnie obejrzeć teren, również ten sąsiadujący z naszą działką i poznać okolice i jej atrakcje. Niestety wiele plusów nieruchomości wakacyjnych, może okazać  się dla Ciebie minusami; w niedalekiej odległości od domku znajduje się jezioro? To świetnie, ale sprawdź, czy jest na tyle czyste, aby można było w nim pływać. A może niedaleko znajduje się przepiękna duża łąka, ale po spędzeniu tam pierwszego dnia okaże się, ze mam alergię lub uczulenie? Może okazać się również, że w sąsiedztwie znajduje się głośny warsztat lub inne przedsiębiorstwo, które nie będzie Ci odpowiadało.

Kupując działkę rekreacyjną cena odgrywa najmniejszą rolę. Czasem warto zapłacić nieco więcej, ale znaleźć miejsce, w którym faktycznie można wypocząć. Nie zapominajmy jednak o dokonaniu bardzo dokładnego oglądu domku letniskowego i sprawdzeniu jego stanu technicznego.

 

Potrzebujesz rzeczoznawcy nieruchomości? Zapraszamy do współpracy!