Podaż na rynku mieszkań wciąż trwa. Mimo to, nie widać póki co żadnych znaczących obniżek cen nieruchomości na rynku. Zarówno nieruchomości z rynku wtórnego, jak i z rynku pierwotnego, utrzymują się na stałym poziomie.

 

Zaskoczeń brak – najdrożej w warszawie

Oczywiście nie będzie żadnym zaskoczeniem fakt, że najdrożej jest nadal w Warszawie. Za metr kwadratowy lokalu  z rynku wtórnego musimy zapłacić średnio 9165 złotych, natomiast na rynku pierwotnym (mieszkania w stanie deweloperskim) kwota ta jest o tysiąc złotych niższa. Dlaczego w porównaniu z innymi miastami Warszawa utrzymuje ceny na tak wysokich pozycjach? Odpowiedź jest bardzo prosta – do stolicy wciąż przyjeżdża wiele osób, nie ma zatem najmniejszych powodów, aby ceny w tym mieście spadały.  

Nieco inna sytuacja rysuje się w Łodzi oraz w Szczecinie – tam średnie stawki ofertowe są mniejsze o ponad połowę!  W Szczecinie za mkw. mieszkania w stanie deweloperskim musimy zapłacić 4866 zł, natomiast w Łodzi cena za metr kwadratowy wynosi 4878 zł. Do miast z najtańszymi mieszkaniami można zaliczyć również Katowice, gdzie średnia cena za mkw. wynosi 4345 zł.

Kraków również utrzymuje podobne ceny co w poprzednich miesiącach. Średnia cena dla tego miasta wynosi 7466 zł za mkw. Ponad 7 tyś musimy zapłacić również w Gdańsku. Tam ceny znów nieco podskoczyły.  Ponad 6 tyś złotych w Poznaniu oraz we Wrocławiu. W Lublinie metr kwadratowy będzie kosztował nas nieco powyżej 5 tyś zł.

 

Jeżeli szukasz mieszkania dla siebie – zapraszamy do naszego biura. Pomożemy w sporządzeniu profesjonalnej wyceny. Zachęcamy do skorzystania z naszych usług również tych Państwa, którzy chcieliby sprzedać swoją nieruchomość.