Korzystne warunki na rynku nieruchomości sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się na inwestowanie w nie, celem zarabiania. Uważa się, ze lokowanie oszczędności w nieruchomości jest jedną z najbezpieczniejszych form. To prawda, jednak należy pamiętać o kilku ważnych kwestiach.

 

Zapoznaj się ze swoim rynkiem

Jeżeli nie masz dużego doświadczenia na rynku nieruchomości, musisz zacząć go obserwować. Ważne jest to, aby zadać sobie pytanie, komu będę chciał sprzedać lub wynająć mieszkanie?  Czy będą to turyści, studenci, a może pracownicy dużych firm? Każdy rynek ma inną specyfikę, a jaką  ma twój?

Okazje, okazje…

To zupełnie oczywiste, że chcemy kupić tanio, a sprzedać drogo lub wynajmować za dobre pieniądze. Aby to się jednak stało, należy umieć polować na okazje. Być może korzystna będzie dla nas wymiana mieszkania mniejszego na mniejsze? Może deweloper w naszej okolicy oferuje promocje, bo chce skończyć szybko sprzedaż? Rozejrzyj się!

Mieszkanie, które kupujesz będzie Twoje, ale nie dala Ciebie…

Wiele osób popełnia błąd przy szukaniu nieruchomości, która ma przynosić zyski, polegający na dobieraniu go do własnych potrzeb. Na pierwszym miejscu musisz postawić potrzeby osób z ustalonej przez Ciebie grupy docelowej. Ta sama zasada dotyczy remontów -  duże nakłady finansowe nie są w tym względzie potrzebne – nowy lokator czy właściciel na pewno chciałby mieć chociaż mały wkład w urządzanie mieszkania, aby czuć się w nim naprawdę dobrze.

Nie podpadaj w euforię

Jeżeli chcesz szybko wzbogacić się na nieruchomości, możesz się bardzo rozczarować. Branie kredytu i czekania na dobrą okazję sprzedaży to bardzo ryzykowne posunięcie. Powinieneś bardzo dokładnie przemyśleć inwestycję i przeprowadzić rzetelną symulację przychodów oraz kosztów dla wielu możliwych wariantów. Warto być przygotowanym na każdą ewentualność!

 

Jeżeli potrzebujesz pomocy profesjonalnego rzeczoznawcy – zapraszamy do kontaktu!