Jak wskazują badania Eurostatu, to właśnie Polacy są w czołówce, jeśli chodzi o kupno mieszkań. Najchętniej kupujemy nieruchomości pochodzące z rynku pierwotnego. Coraz częściej także interesujemy się nieruchomościami o podwyższonym standardzie i o dużych powierzchniach.

 

Inwestujemy w nowe nieruchomości

Zarówno badania przeprowadzone przez Eurostat jak i raport TNS wskazują, że Polacy zainteresowani są przede wszystkim kupnem mieszkań na rynku pierwotnym. Okazuje się, że popyt w naszym kraju na nieruchomości nowe jest 50% wyższy niż średnia z kraków europejskich. Dlaczego Polacy zainteresowani są nowymi mieszkaniami od deweloperów? Z pewnością na ten fakt wpływa możliwość zaaranżowania mieszkania zgodnie z własnym pomysłem, a także chęć mieszkania w przyjaznej okolicy, blisko terenów zielonych.

Nie tylko nowe, ale też luksusowe

Polacy coraz chętniej kupują nieruchomości nie tylko nowe, ale również luksusowe. Dużym zainteresowaniem cieszą się apartamentowce oraz odnowione mieszkania w renomowanych, starych kamienicach z historią – zwłaszcza w takich miastach jak Kraków czy Warszawa, albo Sopot.

Nasze nieruchomości interesują obcokrajowców

Z każdym rokiem zrasta liczba obcokrajowców, którzy decydują się na zakup nieruchomości w Polsce. Kto i gdzie kupuje nieruchomości? Najczęściej są to Niemcy, Austriacy i Szwajcarzy, a także Ukraińcy (stanowią największą grupę kupujących). Ich zainteresowaniem cieszą się apartament owce, najczęściej nadmorskie.