Młodzi ludzie wolą kupować niż wynajmować. Problemem jednak – jak się można domyślać – są koszty i wysoki wkład własny. Osoby młode często są zatem skazane na wynajem mieszkania. Powoli jednak sytuacja ta zaczyna się zmieniać – powstaje coraz więcej mikromieszkań. Inwestycja tego typu ma powstać również w Krakowie…

 

Na roku al. 29 Listopada i Klemensiewicza ma powstać budynek z lokalami użytkowymi o powierzchni od 13 metrów do 22 metrów kw. Royal Studios planuje oddanie go do użytku w listopadzie przyszłego roku.

Co warto wiedzieć?

Po pierwsze, będą  to lokale użytkowe, a nie mieszkania. Konsekwencją tego stanu rzeczy jest to, że nie będzie można się w nich zameldować. Będzie można j w nich jednak bez przeszkód mieszkać.

Po drugie, mieszania te będą wyposażone w sypialnie, które w ciągu dnia mogą spełniać rolę salonu, w łazienki, a także w aneksy kuchenne.

Po trzecie, będzie można korzystać z pralni, które będą znajdować się w podziemiach budynku.

Po czwarte, w całym budynku ma być 137 mikroapartamentów.

Kto jest zainteresowany takim rozwiązaniem?

Wydawałoby się, że mieszkania o powierzchni od 13 do 22 metrów kw. nie będą cieszyły się duży zainteresowaniem. Okazuje się jednak inaczej. W tego typu lokalach chcieliby zamieszkać przede wszystkim ludzie młodzi, którzy nie myślą jeszcze o zakładaniu rodziny, a ich czas w wolny pochłania przede wszystkim praca zawodowa.

 

Oczywiście rozwiązanie takie ma swoje wady jak i korzyści. Do zalet na pewno można zaliczyć bardzo dobrą lokalizację  budynku – blisko  centrum, a także na tyle niski wkład własny, że wielu młodych ludzi będzie mogło pozwolić sobie na zakup. Wadami tego typu mieszkań jest oczywiście bardzo mała powierzchnia, brak przestrzeni, w tym przypadku – najprawdopodobniej również – brak garaży. Minusem jest również brak możliwości meldunku. Mieszkania tego typu mogą jednak stać się idealnym rozwiązaniem od wynajem krótkoterminowy.