Wreszcie zapadł wyrok w kontrowersyjnej sprawie zabudowy krakowskiego Zabłocia. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie, wydanym niedawno orzeczeniem, uchylił pozwolenie na budowę ponad 200 kolejnych mieszkań w III etapie inwestycji, prowadzonej przez dewelopera – Atal S.A.

O deweloperze

Atal S.A. to jeden z największych i najbardziej znaczących deweloperów w Polsce. W 2015 r. wszedł nawet na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie. Realizuje swoje kolejne projekty praktycznie we wszystkich największych miastach naszego kraju – w Katowicach, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu, a także w Trójmieście. Atal S.A. specjalizuje się w budowie osiedli mieszkaniowych.

O inwestycji na Zabłociu

Planowana na krakowskim Zabłociu inwestycja to w zasadzie już trzeci etap ogromnego osiedla. Mieści się ono przy ul. Przemysłowej. Dlaczego budzi ona tak wiele kontrowersji? Z uwagi na bardzo gęstą zabudowę. Mieszkańcy Zabłocia wielokrotnie protestowali przeciwko nowej inwestycji, ponieważ uważają, że nie uwzględnia ona ich potrzeb. Obszar Zabłocia utracił swój dawny charakter i teraz pełni tylko i wyłącznie sypialnię Krakowa. Dodatkowo ceny mieszkań w tym miejscu są bardzo wysokie.

Przyszłość inwestycji

Atal S.A. przyjmował już rezerwacje na nowe mieszkania, a teraz ma poważny problem. Projekt budowlany wymaga bowiem dużych zmian. Dokonanie tego może natomiast zająć nawet kilka lat. Należy jednak pamiętać, że wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego nie jest prawomocny i deweloperowi wciąż przysługuje kasacja do Naczelnego Sądu Administracyjnego. Czy z tego skorzysta? Okaże się w najbliższej przyszłości.